پنجشنبه, شهريور 30, 1402
تازه های اخبار، مقالات و یادداشت ها
معرفی سامانه فروش اینترنتی (e-shop)

هرچند پای تجارت الکترونیکی هنوز در کشور ما همچنان در بخش های زیادی می لنگد اما حالا دیگر فروشگاه های اینترنتی رقبای جدی بازار سنتی به خصوص در کالاهای دیجیتالی و مصرفی محسوب می شوند تا آنجا که دیگر در تحلیل کسادی بازار فیزیکی این محصولات، سهم قابل توجه فروشگاه های اینترنتی جای بسیاری از عوامل دیگر را پر می کند.
تغییر سبک زندگی، تسهیل دسترسی به اینترنت، مواردی مانند ترافیک، گرانی سوخت، آلودگی هوا، فاصله های زیاد برای رسیدن به مراکز خرید، عواملی هستند که به رونق بازار خرید و فروش های اینترنتی کمک کرده است؛ در کنار این مسایل ارایه مشوق هایی از جمله اعمال تخفیف روی برخی محصولات خاص، هدایت خریدار به سمت برخی محصولات با شیوه های جدید تبلیغ، حذف کانال واسط، فقدان محدودیت برای فروش محصولاتی در یک حوزه خاص و مهم تر از همه بازار انحصاری داخل برای آنها و نبود رقیب خارجی و به ویژه فروشگاه های مجازی مطرح دنیا، فروشگاه های اینترنتی را به رقیبی جدی برای فروشگاه های سنتی تبدیل کرده است.
آمار خرید و پرداخت های اینترنتی و رشد چشمگیری که سال 1393 نسبت به سالهای قبل و مخصوصا 1392 داشت خود حکایت از این شرایط و تغییر جایگاه فروشگاه اینترنتی دارد. آنچنان که آمار رسمی بانک مرکزی نشان می دهد خرید و پرداخت اینترنتی تا پایان شهریور 1393 حدود 23 هزار میلیارد تومان بود که این آمار تا پایان سال به حدود 50 هزار میلیارد تومان رسید، که این آمار در مقایسه با سال پیش از آن 229 درصد رشد داشته و قطعا در سال های پیش رو همین فرآیند رشد ادامه خواهد داشت.
لذا با این توضیحات به نظر می رسد تجهیز و راه اندازی فروشگاه های اینترنتی برای رونق بخشیدن به کسب و کارهای سنتی امری ضروری و اجتناب ناپذیر باشد. 

مزایای فروشگاه های اینترنتی

 • یک فروشگاه اینترنتی کاریران شما را محدود به یک ناحیه خاص نمی کند و آنها می توانند از هر جایی که هستند کالای مورد نظر خود را مشاهده و خریداری نمایند.
 • فروشگاه اینترنتی علاوه بر نداشتن محدودیت مکانی، محدودیت زمانی نیز ندارد، یعنی کاربر شما در هر زمانی از روز می تواند اقدام به خرید کالا نماید.
 • همانطور که میدانید در یک فروشگاه فیزیکی تعداد محدودی از کاربران می توانند قرار گیرند بر خلاف اینکه وجود افراد در یک فروشگاه اینترنتی هیچ محدودیتی ندارد.
 • نیاز به سرمایه گذاری کمتر از دیگز مزایای فروشگاه اینترنتی است. در فروشگاه فیزیکی شما باید کالاهای مورد نیاز کاربر را در فروشگاه عمزایای داشتن فروشگاه اینترنتیرضه کنید و در معرض دید قرار دهید و این امر نیاز به داشتن یک سرمایه کلان دارد ولی داشتن یک فروشگاه اینترنتی این امکان را به شما می دهد که پس از گرفتن سفارش اقدام به خرید کالا کنید.
 • هزینه های اضافه مانند هزینه خرید و یا اجاره مکان فروشگاه، حقوق کارمندان، دکوراسیون داخلی فروشگاه و دیگر هزینه های مربوط به داشتن یک فروشگاه فیزیکی در فروشگاه  اینترنتی وجود ندارد.
 • کابران بودن نیاز به حضور فیزیکی در فروشگاه و طی نمودن مسیر فروشگاه می توانند خرید خود را انجام دهند.
 • شما با عرضه نمودن کالاهای مختلف در فروشگاه اینترنتی خود می توانند نیازهای متفاوتی از کاربران خود را برطرف کنید.
 • خریداران می توانند تنها با یک کلیک کالاهای مورد نظر خود را مقایسه کنند و دیگر نیاز به رفتن به فروشگاه های متفاوت برای مقایسه ی کالاها نیست.
 • شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی به خاطر نداشتن هزینه های مکان و انبار می توانید کالا هایی با قیمت مناسب تر در اختیار کاربران خود قرار دهید و کاربران بیشتری داشته باشید.
 • فروشگاه اینترنتی با امکان داشتن روش های مختلف برای پرداخت از قبیل پرداخت آنلاین، آسان پرداخت، فیش بانکی، تحویل در محل باعث رضایت کاربر شما می شود.
 • در فروشگاه اینترنتی امکان نظر دادن به اجناس فروشگاه و یا مشاهده تعداد خریداری شده اجناس به کاربران داده می شود این موجب ایجاد اطمینان بیشتر کاربران می شود.

 

 

مجوزهای فعالیت و عضویت در مجامع تخصصی | مستندات مربوط به مجوزها و انجمن های تخصصی را در صفحه "معرفی ستاک> مجوزها و عضویت ها" مشاهده نمائید.

عضو شرکت های دانش بنیان

عضو شرکت های دانش بنیان

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان مالیاتی کشور

اتحادیه کامپیوتر تبریز

رتبه ممتاز اتحادیه کامپیوتر

فن بازار ملی ایران

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی 

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

انجمن بین اللملی Mifare

انجمن بین اللملی Mifare

پاراکلینیک فناوری اطلاعات

کنسرسیوم شرکتهای فاوا

انجمن تحقیق و توسعه ایران

انجمن تحقیق و توسعه ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

جشنواره وب ایران

شورای عالی اطلاع رسانی

بام فاوا شورای عالی اطلاع رسانی